Trenčiansky majáles

Verzia pre tlačPrvé mestské podujatie na zrekonštruovanom Mierovom námestí ponúkne Polemic, The Backwards i nové hviezdy šou Zem spieva – trenčianskych Nadšencov. Súčasťou Majálesu bude i obľúbený Farmársky jarmok.

V pondelok 30. apríla pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov postavia na námestí tradičný symbol podujatia – máj, ktorý o 16.00 zdobia dievčatá z detského folklórneho súboru Radosť. Na počúvanie i do tanca zahrá obľúbená trenčianska dychovka Opatovanka.

Prvomájový program otvorí o 10.00 najstaršia dychová hudba v trenčianskom regióne Drietomanka. O 12.30 sa na novom pódiu predstavia stále mladí tanečníci a speváci z folklórneho súboru Seniorklub Družba. O štrnástej sa jarným pásmom odprezentujú malí folkloristi z Radosti, ktorých o 15.00 vystrieda folklórny súbor Gymnázia Ľ. Štúra Trenčan. Folklórny program uzavrú o 16.00 naše nové hviezdy šou Zem spieva Nadšenci, so svojím tradične netradičným, veselým i vážnym programom.

Zaspievať si známe hity legendárnych Beatles budete môcť o 17.00 spolu s The Backwards. Dokonalá interpretácia, kostýmy, skvelá šou a dvojnásobné víťazstvo na prestížnom New York Beatlefeste sú zárukou skvelej zábavy, ktorú do Trenčína títo dvojníci chrobákov prinesú.

O 19. 00 vypukne na námestí prvomájová tancovačka s najznámejšou slovenskou ska kapelou Polemic. Dobrú náladu a pozitívnu energiu šíri táto ska legenda už neuveriteľných 30. rokov. Hity ako Ona je taká, Ja som to vedel či Komplikovaná určite prinútia spievať a tancovať každého.

Deti sa môžu tešiť na veselú hudobnú rozprávku Divadla Portál s názvom Rozprávkový hrniec. Herci budú čakať na svojich malých divákov o 11. 00 na Farskej ulici. V rámci popoludňajších retro tvorivých dielní si budú môcť deti vyrobiť prvomájové mávadlá. Na námestí sa udomácnia i živé zvieratká z farmy a novinkou budú ukážky podkúvania koníka.

Majálesom sa začína i sezóna Farmárskych jarmokov v meste. Stánky na Mierovom námestí ponúknu čerstvú jarnú zeleninu, priesady a kvety do záhradky či balkón, farmárske produkty – syry a bryndzu, mäsové špeciality, koláče, medy, džemy, dobroty na zahryznutie a iné poctivé farmárske potraviny. Až do októbra sa budú farmári do Trenčína vracať pravidelne každú prvú sobotu v mesiaci.

PROGRAM
30. 4. 2018

16.00 |Zdobenie a stavanie mája - spievajú a zdobia dievčatá z DFS Radosť
16.30 | Opatovanka - na počúvanie i do tanca hrá obľúbená trenčianska dychovka


1. 5. 2018
10.00 | Drietomanka - májový koncert stálice dychovej hudby so 150-ročnou tradíciou
11.00
| Rozprávkový hrniec - veselé predstavenie Divadla Portál o pomiešaných rozprávkach (na Farskej ulici)
12.30
| Senior klub Družba - vystúpenie stále mladých trenčianskych folkloristov
14.00
| Radosť - radostný májový program detí z folklórneho súboru
15.00
| Trenčan - vystúpenie folklórneho súboru Gymnázia Ľ. Štúra
16.00
| Nadšenci - tradične netradičný program trenčianskych hviezd zo šou Zem spieva
17.00
| The Backwards - najlepšia BEATLES SHOW na svete!
19.00
| Polemic - prvomájová tancovačka s kapelou, ktorá prinesie dobrú náladu a energiu

10.00 - 18.00  | Farmársky jarmok - čerstvá jarná zelenina, priesady a kvety, farmárske produkty - syry, bryndza, mäsové špeciality, koláče, medy, džemy, dobroty na zahryznutie a iné poctivé farmárske potraviny

Pre deti
U farmára na dvore - živé zvieratá z farmy a ukážka podkúvania koňa (10.00 - 17.00), prvomájové retro dielne - výroba mávadiel (14.00 - 17.00), vozenie na koni, nafukovací hrad, sokoliari

Podujatie pripravuje Mesto Trenčín. Vstup na podujatie je zdarma.