Navštívte – celá ponuka

  
  • Pozvánky do prírody
  Turisti, milovníci prírody a nevšedných výhľadov sa majú na čo tešiť. V Trenčianskej Závade, cca 18 km od Trenčína pribudla nová turistická rozhľadňa.
  
  Trenčianske múzeum v Trenčíne v priestoroch Draškovičovského kaštieľa v Čachticiach pripravilo pre svojich návštevníkov umelecké spracovanie príbehu grófky Alžbety Báthory formou statických divadelných scén.
  Rybník Machnáč
  
  • Iné
  Ak hľadáte príjemné miesto v obklopení lesov, kde si môžete oddýchnuť aj s deťmi a vychutnať výborné pečené rybky, navštívte Rybník Machnáč. Zariadenie pripravuje pečené, jemne priúdené pstruhy z vlastného chovu. Ryby sa dávajú piecť čerstvé a ich príprava trvá cca 20 - 25 minút. Okrem pečeného pstruha si môžete zakúpiť aj živých pstruhov, ktorých vám v prípade záujmu vylovia a aj vyčistia. Pstruha si môžete aj sami vyloviť, udicu vám zapožičajú zdarma.
  kasárne
  
  • Trenčiansky hrad
  Trenčiansky hrad vytiahol počas letnej sezóny ďalší silný tromf. Rekonštrukcia historického objektu kasární, ktorá prebiehala od roku 2010, je ukončená. Slávnostné otvorenie  trojpodlažnej stavby za účasti predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku sa uskutoční v pondelok, 22. júna 2015, o 10.00 h. Všetkým návštevníkom hradu bude umožnený bezplatný vstup na dolné nádvorie a do kasární počas celého dňa.
  
  • Galérie, múzeá
  Galéria Vážka sa nachadza v historickom centre Trenčína, oproti morovému stĺpu s výhľadom na Trenčiansky hrad. Vstup je z pasáže Zlatá Fatima. V galérii sa uskutočňujú predajné výstavy súčasných umelcov (prednostne regionálnych) a rôzne kultúrno-spoločenské podujatia. Súčasťou galérie je aj obchod s umením. Galéria ponúka konferenčnú miestnosť s kapacitou 80 miest (školské sedenie), 120 miest (kino sedenie).   
  ikonka
  
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Kaštieľ sa nachádza v obci Bohunice (nazývaná tiež Bohunice nad Váhom). Táto obec leží na pravom brehu rieky Váh v blízkosti mesta Ilava. V podhorí Bielych Karpát je ukrytá architektonická „perla Stredného Považia“, ktorá sa stala po rekonštrukcii skvostom romantického historizmu.
  hrad
  
  • Trenčiansky hrad
  Trenčiansky hrad je národnou kultúrnou pamiatkou a tvorí dominantu mesta Trenčín. Na mieste dnešného hradu stála v predrománskom období rotunda a v období Veľkej Moravy hradisko, ktoré neskôr nadobudlo význam dôležitého a mocného kráľovského hradu. Najznámejším majiteľom hradu bol Matúš Čák Trenčiansky, pán Váhu a Tatier.
  ikonka
  
  Bol postavený v roku 1909 v historizujúcom neorománskom duchu. Nástenné maľby s biblickými námetmi realizoval v roku 1924 známy slovenský maliar Peter J. Kern. Tento umelec vytvoril i 14 obrazov Krížovej cesty pre interiér kostola. Obraz Sedembolestnej Panny Márie v bočnej kaplnke z roku 1909 je dielom F. Schumachera. Neoslohový interiér pozostáva z hlavného oltára, kazateľnice, spovednice a organa. Kostol je prístupnýkaždý piatok a v čase...
  ikonka
  
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Je kultúrnou pamiatkou, ktorá patrí k najhodnotnejším historickým stavbám na Slovensku. Kaštieľ s renesančným jadrom je štvorkrídlová budova nepravidelného tvaru, ktorú začal budovať Gašpar Ilešházi v 40. rokoch 17. storočia na staršom základe. Kaštieľ má ústredný dvor (Átrium) stavaný na terase, ktorej svah tvoril bezpečnostnú priekopu. Stavba sa robila tak, aby bola schopná obrany, čoho dôkazom sú aj kľúčové strieľne.
  
  • Pamiatky - historické centrum
  Pri budovaní základov Československej obchodnej banky bolo archeologickým výskumom v rokoch 1996 - 1997 zistené základové murivo stredovekej sakrálnej stavby. Možno ju stotožniť s kláštorným kostolom františkánov, ktorých kolégium v Trenčín sa spomína v roku 1301, prípadne s kostolom johanitov, ktorých príchod do Trenčína sa uvádza v roku 1200 a ktorí odišli z mesta v roku 1301. Zistené základy sú prezentované v priechodnej pasáži Československej obchodnej banky.