Navštívte v regióne

  ikonka
  
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Kaštieľ sa nachádza v obci Bohunice (nazývaná tiež Bohunice nad Váhom). Táto obec leží na pravom brehu rieky Váh v blízkosti mesta Ilava. V podhorí Bielych Karpát je ukrytá architektonická „perla Stredného Považia“, ktorá sa stala po rekonštrukcii skvostom romantického historizmu.
  
  • Pozvánky do prírody
  Turisti, milovníci prírody a nevšedných výhľadov sa majú na čo tešiť. V Trenčianskej Závade, cca 18 km od Trenčína pribudla nová turistická rozhľadňa.
  
  Trenčianske múzeum v Trenčíne v priestoroch Draškovičovského kaštieľa v Čachticiach pripravilo pre svojich návštevníkov umelecké spracovanie príbehu grófky Alžbety Báthory formou statických divadelných scén.
  Rybník Machnáč
  
  • Iné
  Ak hľadáte príjemné miesto v obklopení lesov, kde si môžete oddýchnuť aj s deťmi a vychutnať výborné pečené rybky, navštívte Rybník Machnáč. Nachádza sa na lúke vedľa cesty na trase Trenčianske Teplice - Motešice, pod kopcom Machnáč v úrovni Petrovej Lehoty.
  ikonka
  
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Je kultúrnou pamiatkou, ktorá patrí k najhodnotnejším historickým stavbám na Slovensku. Kaštieľ s renesančným jadrom je štvorkrídlová budova nepravidelného tvaru, ktorú začal budovať Gašpar Ilešházi v 40. rokoch 17. storočia na staršom základe. Kaštieľ má ústredný dvor (Átrium) stavaný na terase, ktorej svah tvoril bezpečnostnú priekopu. Stavba sa robila tak, aby bola schopná obrany, čoho dôkazom sú aj kľúčové strieľne.
  Sklený sen
  
  • Skanzeny, múzeá v prírode
  Príďte si pozrieť tradičnú výrobu skla. V sklárskom múzeu Sklenný sen uvidíte sklársku pec, v ktorej sa pri teplote 1 150 °C taví žeravá sklovina. Majster sklár z nej pomocou sklárskych píšťal a drevených foriem vytvorí rozličné sklené predmety - pozrite si VIDEO.
  grotta
  
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Turistickou zaujímavosťou v okolí Trenčína, za ktorou sa určite oplatí vycestovať je dubnická grotta s vyhliadkovou vežou.
  Park miniatúr Podolie
  
  • Skanzeny, múzeá v prírode
  Unikátny park dobových rekonštrukcií slovenských hradov, zámkov a vzácnych sakrálnych pamiatok nájdete v dedinke Podolie, medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom. Modely postavené podľa vedeckých rekonštrukcií v mierke 1:50 sú umiestnené vo vonkajšom prostredí v areáli základnej škol
  banský skanzen
  
  • Skanzeny, múzeá v prírode
  Nachádza sa v časti neuzatvoreného vyťaženého priestoru 2. úseku bývalej bane Cigeľ. Prehliadková trasa začína na povrchu, pokračuje jazdou banským vláčikom v dĺžke 2 312 metrov do hnedouhoľnej bane.
  múzeum
  
  • Galérie, múzeá
  Len málo železničných staníc sa môže pochváliť niečím výnimočným. Tá v Starej Turej však jednoznačne áno. Návšteva unikátneho železničného múzea v priestoroch bývalej staničnej čakárne je príjemným spestrením nielen pre cestujúcich, ktorí čakajú na vlak.