Navštívte v regióne

  
  • Pozvánky do prírody
  Turisti, milovníci prírody a nevšedných výhľadov sa majú na čo tešiť. V Trenčianskej Závade, cca 18 km od Trenčína pribudla nová turistická rozhľadňa.
  
  Trenčianske múzeum v Trenčíne v priestoroch Draškovičovského kaštieľa v Čachticiach pripravilo pre svojich návštevníkov umelecké spracovanie príbehu grófky Alžbety Báthory formou statických divadelných scén.
  ikonka
  
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Kaštieľ sa nachádza v obci Bohunice (nazývaná tiež Bohunice nad Váhom). Táto obec leží na pravom brehu rieky Váh v blízkosti mesta Ilava. V podhorí Bielych Karpát je ukrytá architektonická „perla Stredného Považia“, ktorá sa stala po rekonštrukcii skvostom romantického historizmu.
  ikonka
  
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Je kultúrnou pamiatkou, ktorá patrí k najhodnotnejším historickým stavbám na Slovensku. Kaštieľ s renesančným jadrom je štvorkrídlová budova nepravidelného tvaru, ktorú začal budovať Gašpar Ilešházi v 40. rokoch 17. storočia na staršom základe. Kaštieľ má ústredný dvor (Átrium) stavaný na terase, ktorej svah tvoril bezpečnostnú priekopu. Stavba sa robila tak, aby bola schopná obrany, čoho dôkazom sú aj kľúčové strieľne.
  grotta
  
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Turistickou zaujímavosťou v okolí Trenčína, za ktorou sa určite oplatí vycestovať je dubnická grotta s vyhliadkovou vežou.
  banský skanzen
  
  • Skanzeny, múzeá v prírode
  Nachádza sa v časti neuzatvoreného vyťaženého priestoru 2. úseku bývalej bane Cigeľ. Prehliadková trasa začína na povrchu, pokračuje jazdou banským vláčikom v dĺžke 2 312 metrov do hnedouhoľnej bane.
  múzeum
  
  • Galérie, múzeá
  Len málo železničných staníc sa môže pochváliť niečím výnimočným. Tá v Starej Turej však jednoznačne áno. Návšteva unikátneho železničného múzea v priestoroch bývalej staničnej čakárne je príjemným spestrením nielen pre cestujúcich, ktorí čakajú na vlak.
  ikonka
  
  • Galérie, múzeá
  V expozícii ľudovej kultúry v Hornom Srní je umiestnených viac ako 250 predmetov, ktoré v minulosti slúžili občanom obce. Exponáty sú rozdelené do jednotlivých celkov podľa využitia na spracovanie konope a tkanie, pranie, kuchyňa, domáce práce a výroba obuvi, náradie, poľnohospodárstvo a chov, detské hračky a odev.
  
  • Iné
  V minulosti bol park neodmysliteľnou súčasťou každého panstva a patril k miestu spoločenských zábav, oddychu a stretnutí s priateľmi. Krásne miesto na relax a oddych v prírode v centre mesta Dubnica nad Váhom ponúka aj dnes historický Park J.B. Magina, hoci už prišiel o mnohé zo svojich minulých atrakcií.
  ikonka
  
  • Turistické trasy
  Turistické známkové miesta Na konci príjemného výletu obvykle hľadáme v predajniach suvenírov niečo malé – nejakú drobnosť, ktorá by nám pripomínala pekné chvíle. Mnohí už vedia presne čo chcú – turistické známky.