Navštívte - všade

  
  • Galérie, múzeá
  Galéria Vážka sa nachadza v historickom centre Trenčína, oproti morovému stĺpu s výhľadom na Trenčiansky hrad. Vstup je z pasáže Zlatá Fatima. V galérii sa uskutočňujú predajné výstavy súčasných umelcov (prednostne regionálnych) a rôzne kultúrno-spoločenské podujatia. Súčasťou galérie je aj obchod s umením. Galéria ponúka konferenčnú miestnosť s kapacitou 80 miest (školské sedenie), 120 miest (kino sedenie).   
  Čachtický hrad
  
  • Galérie, múzeá
  • Hrady, zámky, kaštiele
  Obec Čachtice, ale najmä Čachtický hrad smutne preslávila grófka Alžbeta Báthoryová, ktorá tu žila na prelome 16. a 17. storočia. Údajne dala zavraždiť až 600 mladých dievčať, aby sa mohla kúpať v ich krvi, a tak zostala navždy mladá a krásna.
  múzeum
  
  • Galérie, múzeá
  Len málo železničných staníc sa môže pochváliť niečím výnimočným. Tá v Starej Turej však jednoznačne áno. Návšteva unikátneho železničného múzea v priestoroch bývalej staničnej čakárne je príjemným spestrením nielen pre cestujúcich, ktorí čakajú na vlak.
  ikonka
  
  • Galérie, múzeá
  V expozícii ľudovej kultúry v Hornom Srní je umiestnených viac ako 250 predmetov, ktoré v minulosti slúžili občanom obce. Exponáty sú rozdelené do jednotlivých celkov podľa využitia na spracovanie konope a tkanie, pranie, kuchyňa, domáce práce a výroba obuvi, náradie, poľnohospodárstvo a chov, detské hračky a odev.
  ikonka
  
  • Galérie, múzeá
  Milovníci rýchlych motoriek majú v ostatných rokoch veľa príležitostí prezrieť si ich najnovšie modely. Iba málo nadšencov však vie, že čarom unikátnych starších modelov slovenskej výroby sa dá pokochať v Považskej Bystrici. V tamojšom Vlastivednom múzeu tvoria spoločne s prírodovednými exponátmi ťažisko expozície.
  Dôverné čaro mestského múzea
  
  • Galérie, múzeá
  Keď chce rodič deťom ukázať, ako žili ich dedovia, siahne po fotoalbume, alebo rozpráva historky, ktoré sám počul v detstve. Rodičia v Starej Turej to však majú oveľa jednoduchšie - zoberú svoje deti do Mestského múzea.
  múzeum ilava
  
  • Galérie, múzeá
  Pri potulkách mestom býva múzeum často vyhľadávaným cieľom záujmu. Aj mesto Ilava ponúka príležitosť nazrieť do Mestského múzea, ktoré sídli v bývalom meštianskom dome na Ružovej ulici. Pri návšteve ilavského múzea si môžete pozrieť tri expozície – národopisnú, históriu mesta a prírodovednú.
  Katov dom
  
  • Pamiatky - historické centrum
  • Galérie, múzeá
  Katov dom je jedinou zachovanou stavbou tohto typu v Trenčíne, ktorá nebola výrazne  narušená neskoršími prestavbami. Pravdepodobne existoval ako kamenný dom už v roku 1607. Reprezentuje charakteristický meštiansky dom s okružnou drevenou pavlačou, v ktorom boli umiestnené obytné priestory, hospodársko-výrobná časť a čierna kuchyňa.
  Múzeum kolies ETOP
  
  • Galérie, múzeá
  Múzeum kolies v Trenčíne je špecializované múzeum technického typu, ktoré dokumentuje vývoj kolies od dôb najstarších až po súčasnosť. Samostatnú zbierku okrem vystavených exponátov spestruje literatúra, obrazy, heslá a vtipy, ktoré samozrejme úzko súvisia s danou expozíciou. Súčasťou expozície sú kamenné kolesá (3500 rokov p.n.l.), drevené kolesá (na rozhraní 19. a 20.
  muzeum
  
  • Pamiatky - historické centrum
  • Galérie, múzeá
  Expozícia Z histórie a kultúry slobodného kráľovského mesta Trenčína, nachádzajúca sa na druhom poschodí hlavnej budovy Trenčianskeho múzea v Trenčíne - Župný dom je od  29.4. až do odvolania  zatvorená z dôvodu digitalizácie zbierkového fondu Trenčianskeho múzea.