AninetFest – 20 Najlepších Animácií


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
29.11.2017 - 18:00 (skončil)
Medzinárodný festival krátkych animovaných filmov
 
AninetFest – 20 Najlepších Animácií (MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL KRÁTKYCH ANIMOVANÝCH FILMOV)
Najlepšie krátke animované filmy z celého sveta. Filmy ocenené na medzinárodných festivaloch. Mix rôznych animačných techník, žánrov a zábavy. Celkom 20 najlepších animákov z 13 krajín.
animovaný / krátkometrážny / rôzne žánre / 2017
95 min  / od 12 rokov / bez dialógov
 
Najlepšie krátke animované filmy z celého sveta, oceňované na medzinárodných festivaloch. Mix rôznych animačných techník, žánrov a zábavy. Medzinárodný festival krátkych animovaných filmov - AninetFest, predstaví už po tretí krát výber 20 najlepších krátkych snímok z celého sveta. Na tohtoročný 3. ročník festivalu sa celkom prihlásilo neuveriteľných 1650 filmov z viac ako 100 krajín. Výber súťažných snímiek má pomerne tvrdé kritériá, takže finálnych 20 filmov je naozaj len výber toho najzaujímavejšieho. V priemere päťminútové snímky bez dialógu sú tematicky aj žánrovo rôznorodé a predstavia divákom rozličné animačné techniky a spracovania.
 
Pre tých, ktorí sa budú chcieť zúčastniť hlasovania, môžu po projekcii zvoliť najlepší film a spolupodieľať sa tak na rozhodnutí, ktorý film získa festivalovú trofej v kategórii "Cena divákov za najlepší film".
 
Tu je malá ochutnávka toho, na čo sa tento rok môžete tešiť: https://www.youtube.com/watch?v=7wb0y7YsM14Adresa

ARTKINO Metro
Mierové námestie 4
Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.