Aurelius Q. a Krajka


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
27.8.2017 - 17:00 (skončil)
Peknú bodku za letnými koncertmi na Štúrovom námestí urobia 27. augusta o 17.00 trenčianski jazzmani Aurelius Q. s folklórnym triom Krajka. Hosťom programu bude akordeonistka Ivana Klenová.

Spolupráca trenčianskych jazzmanov, ktorí už spolu hrávajú 25 rokov, so speváčkami, ktorým v krvi pulzuje folklór, začala pred viac ako 2 rokmi. Priniesla veľmi šťavnaté a osviežujúce ovocie: nové tváre a hlasy priniesli aj prílev čerstvej energie a spolu sa vybrali preskúmať aj neznáme hudobné končiny.

Okrem slovenského folklóru, ktorý Aurelius Q. už na svojich predchádzajúcich albumoch sviežo ohýbal a preplietal s jazzom, spoločne s dievčatami z Krajky siahli aj k svetovému hudobnému dedičstvu. Krajka, alias Magda Uhliariková, Beata Dobiášová a Zuzka Laurinčíková spievajú s radosťou a nadšením a majú chuť objavovať novú hudbu. Výsledkom je nový repertoár, ktorého prvú časť sme mohli „okúsiť“ už minulý rok: zmes jazzu, latino, afro rytmov, groove, funky, gipsy swingu, piesní z Balkánu či írskych tradicionálov. Tento rok pribudli ďalšie nové piesne a predstavia sa s čerstvým programom.

Trenčianska jazzová pätica Aurelius Q. v minulom roku oslávila 25. výročie svojej existencie. Vydali štyri albumy, absolvovali množstvo koncertov. Nový rozmer do hudobného výrazu kapely priniesla šiesta členka, výborná huslistka Kristína Hlístová.

Dievčatá z Krajky okrem spolupráce s Aurelius Q. vydali tento rok aj svoj samostatný album v spolupráci s ľudovým orchestrom pod vedením Štefana Molotu. Spievajú na ňom slovenské ľudové piesne nielen od Trenčína, ale i Záhoria, Kysúc a Turca. Kúpiť si ho môžete v Kultúrno-informačnom centre na Mierovom námestí 9.

Vypočujte si ich skladby Jovane, Jovanko a Tota Heľpa.Adresa

Štúrovo námestie Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.