Divadielko pod vežou: Cestou - necestou


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
30.7.2017 - 16:00 (skončil)
V poslednom júlovom divadielku pod vežou sa v nedeľu 30. júla o 16.00 predstaví veselý klaun z Teatra Komika Adrián Ohrádka alias klaun Adyno.

Vo svojej klauniáde predstaví Adrián Ohrádka žonglérske kúsky, ktoré všetkých – malých , väčších, i ich rodičov prekvapia svojou dômyselnosťou a vtipom. Tento figliar totiž žongluje aj s celkom netypickými predmetmi, ktoré za bežných okolností na žonglovanie nie sú určené. Okrem rôznych rekvizít uvidíte Adyho s rolovacou doskou a valcom, na ktorej rád balansuje a možno si s ním zabalansujete tiež.

Klaunovi Adynovi humor, komika a gagy nie sú cudzie, a aj preto svoje predstavenia a miniatúry zameriava hlavne na pobavenie diváka. Využíva zručnosti cirkusového umenia ako napríklad žonglovanie, drobnú akrobaciu či jazdu na jednokolke. Taktiež v niektorých svojich predstaveniach prináša kúzelnícky kumšt pretavený do klaunskej filozofie, spoluprácu s divákom či manipulácie. Využíva prevažne neverbálny prejav dorozumievania sa cez pantomímu, gesto, mimiku, ako aj reč tela.

Adriana Ohrádku ste mali možnosť vidieť v minulom roku v hlavnej úlohe artistickej show Príbehy z Trenčína, kde sa predstavil ako šašo Porro. Ak by ste nedeľné predstavenie nestihli, prezradíme vám, že Adriána a jeho milé kúsky môžete ešte vidieť na septembrovom mestskom festivale Pri Trenčianskej bráne v komponovanom programe Z príbehov trenčianskeho šaša Porra.

Aj tento rok sa môžu deti zapojiť do pečiatkovacej súťaže. Na divadielku dostanú kartičku, na ktorú budú zbierať za každé divadielko jednu pečiatku. Je potrebné, aby do konca júla získali aspoň 2 pečiatky a na zadnú stranu kartičky nakreslili obrázok z divadielka, ktoré sa im najviac páčilo. Kartičky odovzdajú poslednú júlovú a augustovú nedeľu pred divadielkom do označenej škatule.

Žrebovanie prebehne 30. júla a 27. augusta 2017 po divadielku. Deti môžu vyhrať pekné ceny - permanentku na Metskú plaváreň, vstupenky na Trenčiansky a Beckovský hrad, do Neposedka a Tarzanie, knižky Príbehy z Trenčína od Vlada Kulíška, dobroty od Kebabizne, Remeselnej zmrzliny Oilá a MAK palacinkárne a darčeky od Mesta Trenčín.

Ďakujeme partnerom, ktorí poskytli ceny do pečiatkovej hry:
Vlado Kulíšek

                             

   
                    

                  

Program Divadielok pod vežou na celé leto si môžete pozrieť na plagáte (kliknite naň pre zväčšenie). Vstup zdarma.