Divadielko pod vežou: Šípková Ruženka


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
27.8.2017 - 16:00 (skončil)
Oponu detského divadelného leta v poslednom predstavení v nedeľu 27. augusta o 16.00 spustí Divadlo Babadlo predstavením Šípková Ruženka.

Prešovské bábkové Divadlo Babadlo vzniklo v roku 1995 so snahou obnoviť tradíciu bábkarstva v šarišskej oblasti. Svojou tvorbou sa zameriava predovšetkým na detského diváka. Divadlo sa usiluje priblížiť hlavne pôvodnú slovenskú tvorbu, svetovú klasiku a autorské divadlo, na čo využíva rôzne typy bábok – marionety, javajky, maňušky aj manekýnov. Do svojich predstavení vnáša veľký kus tradičného kumštu, srdca i humoru.

V Trenčíne sa predstavia s rozprávkou Šípková Ruženka. Kde bolo tam bolo… Bolo raz jedno malé ružové kráľovstvo. Od hory k hore sa rozprestieralo a ktokoľvek do toho kráľovstva vošiel otvárali sa pred ním ružové brány...Teatrálna spoločnosť Babadlo vám predvedie nevídaný príbeh, ktorý sa pred dávnymi časmi stal, no dodnes sa o ňom hovorí. Príbeh lásky a kúziel vás čaká...
Deti okrem divadielka čaká i žrebovanie pečiatkovej súťaže o pekné ceny.

Aj počas augusta sa môžu deti zapojiť do pečiatkovacej súťaže. Na divadielku dostanú kartičku, na ktorú budú zbierať za každé divadielko jednu pečiatku. Je potrebné, aby do konca augusta získali aspoň 2 pečiatky a na zadnú stranu kartičky nakreslili obrázok z divadielka, ktoré sa im najviac páčilo. Kartičky odovzdajú poslednú augustovú nedeľu pred divadielkom do označenej škatule.

Žrebovanie prebehne 27. augusta 2017 po divadielku. Deti môžu vyhrať pekné ceny - permanentku na Metskú plaváreň, vstupenky na Trenčiansky a Beckovský hrad, do Neposedka a Tarzanie, knižky Príbehy z Trenčína od Vlada Kulíška, dobroty od Kebabizne, Remeselnej zmrzliny Oilá a MAK palacinkárne a darčeky od Mesta Trenčín.

Ďakujeme partnerom, ktorí poskytli ceny do pečiatkovej hry:
Vlado Kulíšek

                             

   
                    

                  

Program Divadielok pod vežou na celé leto si môžete pozrieť na plagáte (kliknite naň pre zväčšenie). Vstup zdarma.Adresa

Átrium pod Mestskou vežou Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.