Erbetes Quartet


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
13.8.2017 - 17:00 (skončil)
Na Štúrovom námestí sa 13. augusta o 17.00 v rámci série koncertov Hudobná nedeľa predstavia obľúbení trenčianski jazzmani Erbetes Quartet. Príjemnú letnú atmosféru vyčarujú interpretáciou svetových jazzových hitov a štandardov v osobitnom prevedení.

Kapelka vznikla v roku 2010, pôvodne ako duo Ludvíka Soukupa a Samuela Bánovca. Osobitné a vlastné zameranie má skupina na interpretáciu diel Oscara Petersona, kde sa netradične o sólový part delí saxofón s klavírom, čo robí interpretáciu známych jazzových diel výnimočnou zvukom, hudobnými postupmi i celkovým charakterom.

V minulom roku vydali spolu s Ivetou Liškovou album 7th day, ktorý bol nominovaný na cenu Esprit za najlepší slovenský jazzový album roka. Tretí album kapely prináša vlastnú tvorbu spievanú po slovensky v klasickom jazzovom stvárnení, ako i známe jazzové štandardy v aranžmánoch klaviristu Sama Bánovca.

Zloženie kapely: Samuel Bánovec – klavír, Ludvík Soukup – saxofón, klarinet, Jaroslav Machač – basa, Karol Repa – bicie a Iveta Lišková - spev.

Cyklus Hudobná nedeľa trvá počas celých prázdnin. Koncerty sú vždy o 17.00 na Štúrovom námestí. Vstup voľný.


Adresa

Štúrovo námestie Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.