Jerguš Oravec 3JO unplugged


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
28.7.2017 - 19:00 (skončil)
Jerguš Oravec patrí k tomu najzaujímavejšiemu v súčasnej slovenskej hudbe. Pracovne sa už síce pohybuje v Bratislave, ale nesie značku Made in Trenčín. V piatok sa na Hudobný piknik vráti domov, aby nám spolu s kapelou zahrali špeciálny koncert.
 
Je talentovaný, tvrdohlavý, vytrvalý, na hudbu vsadil celý svoj život a vkladá do nej snáď všetko, čo má. Za ostatné roky, kedy sa v nej pohybuje profesionálne, si získal rešpekt ako výborný bluesman, ale jeho tvorba už dávno túto škatuľku presahuje a vytvára si svoj osobitý štýl. Roky spolupráce s tými najlepšími na slovenskej hudobnej scéne vykryštalizovali do dvoch kapiel, v ktorých hráva: Jerguš Oravec 3JO a The Youniverse.
 
V prvej z nich, Jerguš Oravec 3JO, tvorí trio s Matejom Rumanom, bubeníkom, ktorý hráva v skupinách Billy Barman a v Sounds Like This a s Denisom Pagáčom, členom orchestra Slovenského národného divadla. V tejto zostave sa predstavia aj na pikniku a zahrajú ich najnovší album, prearanžovaný do akustickej verzie. Koncert bude unikátny aj tým, že v Trenčíne prvýkrát zahrajú tento set vo výnimočnej podobe - Denis Pagáč necháva doma svoju klasickú basgitaru a namiesto nej si prinesie kontrabas. 


Adresa

ÁTRIUM POD MESTSKOU VEŽOU Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.