LORDI - predstavenie zrušené


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
29.5.2017 - 19:00 (skončil)
Hra LORDI vznikla na základe korešpondencie slávneho Oscara Wildea. V salónnej komédii, ktorá si uťahuje z mužskej samoľúbosti, ale je aj oslavou pevného priateľstva, si budú môcť diváci vychutnať Maroša Kramára, Jozefa Vajdu a Petra Šimuna. Nebudú sa ale čítať žiadne „liebesbriefs“ a ani obchodné listy nejakej z významných korporácií. Pripravené je oveľa väčšie prekvapenie, ktoré vraj ale nie je vhodné pre osoby mladšie ako osemnásť rokov a puritánske dámy.
Vhodnosť či nevhodnosť v prípade tak záhadného predstavenia zrejme však nie je tak podstatnou. Inscenácia LORDI je totiž dielom, ktoré vzniklo na základe objavenej korešpondencie v podkroví jedného z parížskych bytov. Objavil ju literát Pascal Renia, ktorého mimoriadne zaujala a snažil sa z nej vyťažiť potenciál dramatického diela. Konkrétne však ide o hru, ktorú mali takpovediac rozpísanú ešte Oscar Wilde s priateľom Robbiem Rossom. Inšpiráciou pre napísanie politickej frašky na anglickú aristokraciu, ktorá mala zdá sa recept na morálku a tradicionalitu, sa stalo práve Wildovo odsúdenie londýnskym súdom za sodomiu a jeho dvojročné väznenie.
Korešpondencia zahŕňala prepracované schémy a detaily hry, ktorá však neuzrela sveta za života svojich tvorcov. Tento krát sa však dostáva v slovenskej premiére na javisko divadla Maroša Kramára a chce odhaliť tak trochu aj trpké tajomstvo ukryté v listoch, ktorými sa v podstate inscenácia tvorila. To slovenské lordstvo bude predstavovať trojica známych hercov – Maroš Kramár, Jozef Vajda a Peter Šimun.

 


Adresa

Kino Hviezda
ul. Kniežaťa Pribinu
Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.