Michal Matejčík (harfa)


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
21.7.2017 - 19:00 (skončil)
Hudobný piknik bude patriť harfe a Michalovi Matejčíkovi

Počas tretieho tohtoročného piknikového koncertu budete mať unikátnu príležitosť vypočuť si harfu mimo koncertnej sály. Tento kráľovský hudobný nástroj prinesie do átria pod Mestskú vežu špičkový interpret klasickej hudby... ktorý však rozbije všetky vaše tradičné predstavy o harfe a harfistoch.

Michal Matejčík pôsobí vo Viedni v Komornej opere a v Komornom orchestri, učí mladých hudobníkov i komponuje. Často vystupuje s orchestrami klasickej hudby i sólovo v Európe, hral i v USA a Japonsku. Sprevádzal na turné britskú popovú legendu Georgea Michaela aj slávnu vokálnu zostavu Il Divo. V roku 2013 sa stal špeciálnym hosťom skupiny Depeche Mode na koncerte vo Viedni.

Tvrdí, že harfa znesie klasiku aj punk, detské pesničky aj rock. Jeho srdcovou záležitosťou je Marika Gombitová, ktorej piesne by rád prepísal do aranžmá pre harfu. Ale rovnako silno ho láka aj možnosť predstaviť v budúcnosti poslucháčom elektrickú harfu s efektami, ktorá by mu umožnila zahrať divoké skladby od Prodigy. Okrem harfy hrá aj na sopránovú pílu.  Klasickú hudbu miluje, ale okrem nej rád počúva aj pestrú zmes iných žánrov, od ľudoviek až po trip hop a metal.

Michal Matejčík je jednoducho nekonformný človek a brilantný hudobník a koncert sľubuje naozajstný zážitok. Koncertný list pripravuje špeciálne pre nás, aby predstavil harfu v plnej kráse. Príďte si vypočuť, čím nás tento urastený, takmer dvojmetrový Žilinčan prekvapí. 


Adresa

ÁTRIUM POD MESTSKOU VEŽOU Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.