Morenito De Triana & group


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
30.7.2017 - 17:00 (skončil)
Španieli hovoria, že flamenco je ako bujón – koncentrovaná emócia. Vychádza z tradícií Arabov, Cigánov a Židov v Španielsku, kde sa v 15. storočí tieto kultúry spojili, zmiešali a výsledkom je hudobný a tanečný štýl flamenco. Nesie v sebe emócie, vášne aj dejiny všetkých týchto národov, občas radostné ale zväčša veľmi tragické. Vždy však veľmi vášnivé a výbušné.

Také bude aj trenčianske vystúpenie skupiny špičkových flamencových hudobníkov. Pre túto príležitosť ich dal dokopy gitarista, ktorého pod jeho slovenským menom Stanislav Kohútek pozná málokto. Viac ako doma je v Španielsku, tam mu dali meno Morenito de Triana a vďaka jeho vášni a talentu ho prijali za svojho. Učil sa od najlepších a s flamencom prešiel obrovský kus sveta: hral v Španielsku, Francúzsku, Taliansku, Japonsku, Nemecku, Rusku, Turecku, Peru či na Kostarike. Svojím vystúpením dokonca otváral aj jeden z koncertov legendy tohto štýlu Paca de Lucíu.

Na pódiu budú spolu s ním ďalší dvaja špičkoví českí hudobníci, ktorých hudobnou vášňou je španielska hudba a flamenco. Václav Greif je pianista, ktorý sa okrem flamenca venuje kubánskej hudbe a jazzu. Ďalším zo zoskupenia je Michael Cába, bubeník a perkusionista s jazzovým zázemím a rozsiahlymi hudobnými skúsenosťami, špecializuje sa aj na hru na cajon a afro-kubánske nástroje.

Hudobníkov doplní tanečníčka Denisa Pavelová, ktorá vo svete flamenca žije už viac ako 10 rokov. Na Slovensku ste ju naposledy mohli vidieť tancovať v muzikáli Carmen s Cigánskymi diablami.


Adresa

Štúrovo námestie Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.