Muzikál FRANTIŠEK Z ASISI - podujatie presunuté


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
29.5.2017 - 19:00 (skončil)
Podujatie bolo presunuté do univerzálnej sály Posádkového klubu. Vstupenky aj miesta ostávajú v platnosti.

Muzikál František z Assisi je emotívne a strhujúce moderné divadlo, s veľkolepou scénickou, kostýmovou a dizajnovou výpravou . Je to príbeh lásky, viery a odhodlania zo života človeka, ktorý bol obdarený obrovskou charizmou a svojím životom sa stal príkladom pre celé generácie. Pokora chudoba a láska, je i dnes v čase sebeckosti a nenávisti opäť veľkou témou .

Tvorcami sú renomovaní slovenskí autori, ktorí často i s humorom, ale predovšetkým s úctou mapujú v dynamickom deji dôležité okamžiky života najznámejšieho a najobľúbenejšieho svätca.
Muzikál je syntézou výbornej hudby hitmejkra Gaba Dušíka, plnej emócii a chytľavých melódii, bravúrnej choreografie Jara Moravčíka, silného a emotívneho príbehu z pera Martina Kákoša a výstižných textov Martina Sarvaša. To všetko je zárukou silného a nevšedného umeleckého zážitku.
V postave Frantíška exeluje charizmatický Zdeněk KLUSÁK / Divadlo Český Tešín / , v postave Kláry s bravúrnym speváckym vybavením a precíteným hereckým kumštom Janka LIESKOVSKÁ
/ Divadlo NS / . Lukáš ADAMEC v postave čierneho rytiera srší energiou . Skvelé herecké a spevácke výkony Karola ČÁLIKA / divadlo NS / , Jolany Ferencovej, Tomáša Hábu / divadlo ČT / posúvajú muzikál na svetovú úroveň.

Dĺžka predstavenia: 180 min s prestávkou

Tvorcovia : Námet, Libreto : Martin Kákoš, Hudba: Gabo Dušík Texty piesní: Martin Sarvaš ,
Réžia a choreografia : Jaro Moravčík , preklad : Ivan Misař
Kostýmy : Ľudmila Várossová, Scéna : Pavol Andraško

Hlavné postavy : Karol ČÁLIK , Lukáš ADAMEC , Janka LIESKOVSKÁ
Zdeněk KLUSÁK , Tomáš HÁBA , Jolana FERENCOVÁ a ďalší.....
Tanečná skupina Jara MORAVĆÍKA / 46 účinkujúcichAdresa

Posádkový klub
Hviezdoslavova
Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.