Pavol Hammel


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
23.7.2017 - 17:00 (skončil)
Hudobná nedeľa bude s Pavlom Hammelom

Hudobná nedeľa ponúkne ďalší hudobný bonbónik. Spevák, skladateľ a gitarista Pavol Hammel, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou domácej scény už niekoľko desaťročí, sa predstaví o piatej na Štúrovom námestí.

Jeho kariéra je spojená so skupinou Prúdy, ktorú založil v roku 1963. Zostava sa počas rokov stále menila, s Prúdmi však bolo prepletené množstvo hudobníkov, ktorí vytvorili silné obdobie slovenskej populárnej hudby. Už v roku 1965 začal s Prúdmi hrať Marián Varga, neskôr Laco Lučenič, Janko Lehotský či Andrej Šeban. Pevným základom však ostal práve Hammel, ktorý kapelu previedol rozličnými obdobiami a žánrami, od bigbítu cez folk, art-rock a pop. Okrem Prúdov vystupoval a nahrával aj sólovo, prípadne hosťoval na albumoch a koncertoch svojich kolegov a kamarátov.

Jeho skladby ako Medulienka, Čas malín alebo Učiteľka tanca sa výrazne zapísali do histórie slovenskej pop-music. Spevák s nenápadným hlasom, ktorý si z civilného výzoru spravil poznávacie znamenie, v Trenčíne zahrá okrem svojich najväčších hitov i piesne z najnovšieho albumu Z pekla šťastie.


Adresa

Štúrovo námestie Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.