Poutníci


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
20.8.2017 - 17:00 (skončil)
Na predposlednom letnom koncerte v nedeľu 20. augusta o 17.00 dostanú priestor gitary, bendžá a mandolíny. Čaká nás koncert plný najznámejších trampských a country hitov skupiny Poutníci.

Svoju hudbu okorenili netradičným inštrumentárom – saxofónom. Dokázali prepojiť americké ľudovky s rockovými predlohami typu Heavy Horses od britských Jethro Tull. Mnohé ich hity rezonujú v širšom povedomí dodnes - Panenka, Pojďeme se napít či Až uslyším hvízdání patria medzi klenoty českej country hudby. Pozoruhodný ohlas zaznamenali i v USA, kde ich dva albumy získali cenu Bluegrass Music Awards za najlepší neamerický album roka.

Tento rok tieto legendy bluegrassu a country scény oslavujú 30. výročie vydania svojho debutového albumu. Kapela však s viacerými obmenami v obsadení funguje už od roku 1970. Stihli nahrať 15 albumov, posledný spomienkový dvojalbum Zlatá éra 1983 – 1991 vyšiel tento rok v marci.
Najznámejšie hity z ich zlatej éry zaznejú i v nedeľu na Štúrovom námestí. Na chvíľu nás tak prenesú k táboráku a do prírody a vyčaria nám spomienky na tieto príjemné chvíle.

Cyklus Hudobná nedeľa trvá počas celých prázdnin. Koncerty sú
vždy o 17.00 na Štúrovom námestí. Vstup voľný.


Adresa

Štúrovo námestie Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.