Pozvánka na meteorickú expedíciu Kykula 2017


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
28.7.2017 - 17:00 - 29.7.2017 - 00:00 (skončil)
Pozývame Vás na „meteorickú expedíciu Kykula 2017“, ktoré sa uskutoční v sedle Kykula v katastri obce   Chocholná -Velčice,  v blízkosti starej školy na štátnej hranici. Pozoruje sa iba v prípade pekného počasia a priaznivej predpovede! 
Pozorovanie sa koná v rámci medzinárodného programu International Meteor Organization. Príďte spoznať nočnú oblohu, pozorova´t atronomickým ďalekohľadom a  sledovať meteorické roje delta Akvaridy, Alfa Kaprikornidy a Perzeidy (pre tento druh pozorovania je potrebné si priniesť spacák).

Nuda urćite nebude.  So sebou si prineste spacák, karimatku, baterku, hodinky, niečo na opekanie, platný občiansky preukaz. Hudobný nástroj je vítaný. Dobrá nálada je nutná.  Každý  kto chce stráviť noc v lone prírody  (prípadne po pozorovaní odísť) pod  širákom (prípadne je možne si vziať stan) a zúčastniť sa úchvatného prírodného divadla je vítaný.

Zraz je o 17:00 pri penzióne Stará Škola na Kykule.   Organizátori si vyhradzuje právo použiť získané  údaje pre vedecké účely
  

Doprava na miesto expedície:

Autom s účastníkmi expedície (treba sa vopred ohlásiť na doleuvedené telefónne čísla. Všetci záujemcovia sa ohlásia dopredu ak aj prídu individuálne).

Do sedla Kykula: autobusovou linkou Trenčín – Chocholná-Velčice, Kykula na zastávke Chocholná-Velčice,,rázc. vystúpiť. Odtiaľ doprava po ceste po cca 4 km okolo starej školy ku štátnej hranici z ČR. Po slovenskej strane (ísť vľavo) štátnej hranice cca 500 m na miesto pozorovania.

Alebo:
Autobusovou linkou Trenčín – Drietoma na zastávku Drietoma, kotlina na štátnej hranici. Odtiaľ po ceste 1/50 na odbočku na obec Vyškovec. Prejsť cez obec Vyškovec, po asfaltovej ceste na slovenskú stranu. Na hranici odbočiť doprava.  Po cca  500 metroch prejsť na slovenskú stranu štátnej hranice. Týmito cestami je možné ísť aj autom.
GPS súradnice miesta pozorovania N+48° 55' 27.49", E+17° 51' 37.40"

Ak máte záujem o ďalšie informácie obráťte sa na mailovú adresu hvezdaren@tnuni.sk  alebo na telefónne číslo 0904 469 389.

Viac informácii o medzinárodnom projekte International Meteor Organization nájdete na www.imo.net.   Informácie o pozorovaných meteorických rojoch sú na www.imo.net, www.meteorshowersonline.com a sk.wikipedia.org.Adresa

Kykula
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.