Pri Trenčianskej bráne


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
8.9.2017 - 10:00 - 9.9.2017 - 21:00 (skončil)
Septembrový mestský festival ponúkne Adama Ďuricu, Vidiek, goralskú, kubánsku i balkánsku muziku, folklórne programy s účastníkmi šou Zem spieva či remeselnícky jarmok s dobrým jedlom a burčiakom.

Originálnu balkánsku hudbu prinesie do Trenčína Balkansambel, skvelú rock and rollovú tancovačku pripraví Cellmates, poriadnu dávku recesie ukážu Trenčania z Cpt. Slice, horúce latino zaspieva kubánska speváčka z Janelys Y Su Cubanìa. Priaznivci dobrej moravskej dychovej hudby by si nemali nechať ujsť koncert Straňanky.

Nevšednou perličkou v programe bude jedna z najväčších hviezd poľskej verzie šou Mám talent 2016 - goralská muzika Ciupaga, ktorá okrem klasického goralského repertoáru nemá problém zahrať na svojich nástrojoch i poriadny rock and roll. Vo folklórnych programoch sa predstavia okrem účastníkov televíznej šou Zem spieva DFS Korničky a Javorníčka i deti z Čajky, Kopaničiarika, Radosti a mladí folkloristi z Trenčana.

Vintage cirkus
Zážitok sľubuje aj jedinečný projekt artistov z prvej slovenskej školy nového cirkusu CirKus-Kus a hudobnej skupiny Funny Fellows. Ich zábavná a veselá cirkusová show v krásne nostalgicky staromódnom šate mala premiéru na tohtoročnej Pohode.

Zárukou dobrej zábavy bude nepochybne skupina Vidiek so svojimi nadčasovými hitmi. Šancu zaspievať si prinesie aj mladý hudobník Adam Ďurica s kapelou, ktorý na koncerte určite zahrá aj svoje známe piesne Mandolína či Neľutujem.

Kaligrafia, origami či šógi
Bohatý sprievodný program je pripravený pre malých návštevníkov. Divadielka, modrotlačová tvorivá dielnička, živé zvieratká, historická kuchyňa, pastierske hry a fotenie v krojoch. Tohtoročnou atrakciou budú tvorivé dielne pripravené v spolupráci s Veľvyslanectvom Japonska v SR, kde sa bude maľovať kaligrafia, skladať orgiami a hrať originálna japonská stolová hra šógi.

Festivalom Pri trenčianskej bráne na dva dni ožije priestor pred Domom armády. K pódiu sa pridajú stánky s remeselníkmi, rozvoniavať bude dobré jedlo a lahodný burčiak. Vstup na festival je voľný.

Pre zväčšenie programu kliknite na plagáty nižšie.

Adresa

Pódium pred Domom armády Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.