TUČNIAKY


Verzia pre tlač
Dátum podujatia:
12.5.2018 - 16:00
Úsmevná rozprávka s pesničkami pre celú rodinu

Sú traja a sú kamaráti. Kto? No predsa naše tučniaky! Aj keď sa medzi sebou hádajú, trochu bijú, robia si prieky – jednoducho: Majú sa radi! Jedného dňa do ich pokojného života vtrhne nečakaná udalosť – blíži sa potopa a s ňou aj koniec sveta. Ako si s ňou poradia? Správa, ktorú im prináša stále pracovitá, ale mierne roztržitá Holubica, je síce pozitívna, ale nie je ideálna. Aby sa zachránili – dostanú pozvánku na Noeho archu – ale vstup na ňu platí len pre dvoch zástupcov každého zvieracieho druhu. Teda, aj pre tučniaky!

Sledujte, ako sa s touto zložitou situáciou vyrovnajú naši vynaliezaví hrdinovia. Držte im palce, aby sa ako kompletné „trio“ dostali do nového a lepšieho sveta. 

Hra prináša deťom, ale aj ich rodičom a starým rodičom, biblickú látku a otázky viery s veľkým nadhľadom, porozumením a vtipom. S láskavosťou! Sympatická trojica nezbedných hrdinov, ktorá pri svojom dobrodružstve polemizuje o existencii Boha, pobaví a zaujme nielen detského diváka. Celá inscenácia je popretkávaná vtipnými a sviežimi pesničkami.

Nápaditosť, láskavý humor, herecká hravosť až rozbláznenosť spojená s javiskovou poéziou, múdrosťou a nefalšovaným étosom.

Od svojho prvého uvedenia v roku 2006 bola táto úspešná detská komédia inscenovaná v 22 jazykoch v mnohých profesionálnych aj amatérskych divadlách po celej Európe. Rovnomenná kniha sa stala v Nemecku bestsellerom, bola spracovaná v rozhlasovej podobe a pripravuje sa jej filmové spracovanie.  

Pre divákov od 5 do 95 rokov!

Hrajú: Přemysl Boublík, Katarína, Petra Humeňanská, Juraj Hrčka, Danica Matušová/Lucia Lapišáková
réžia: Svetozár Sprušanský
preklad: Zuzana Reveszová, hudba: Sisa Michalidesová, texty piesní: Peter Konečný, vokálne naštudovanie: Lenka Paulíková, pohybová spolupráca

Vstupné: 10 €Adresa

Kino Hviezda
ul. Kniežaťa Pribinu
Trenčín
Slovensko
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.