Leto osviežia koncerty i divadielka pre deti

Verzia pre tlač
Centrum mesta ponúkne počas leta i napriek rekonštrukcii Mierového námestia zaujímavé víkendové programy. Na piatok sú pripravené originálne hudobné pikniky s výnimočnou hudbou, nedeľa popoludní je rezervovaná pre detské divadielka a ďalšie skvelé koncerty rôznych žánrov sa odohrajú i každú prázdninovú v nedeľu o piatej na Štúrovom námestí.

Stiahnite si program podujatí na august.

HUDOBNÉ PIKNIKY
Séria netradičných piatkových večerných koncertov bude pokračovať i druhý prázdninový mesiac. V príjemnom prostredí átria pod Mestskou vežou sa každý piatok o 19.00 môžete tešiť na netradičné koncerty. V auguste sa na hudobnom pikniku predstaví česká legenda Jablkoň (4. 8.), ktorá vás očarí pôvabnými textami a hudobným majstrovstvom. Skvelí mladí hudobníci, objav roka 2016 Ľudové Mladistvá očaria hravosťou, s ľudovou hudbou budú miešať jazz, groove, minimal music i klasickú hudbu. Ľudové balady a piesne v netradičnom spracovaní budú znieť 18. augusta v podaní Trojky Zuzany Homolovej. Hudobné pikniky uzavrú Colorful People (25. 8.) fúziou world music, samby i ďalších štýlov a na chvíľu vám vrátia závan bezstarostného leta.

Novinkou na tohtoročných piknikoch je poetický kútik priamo v prírode. Pokračujeme aj v osvedčenej tradícii malých zábaviek pre deti, ktoré si užijú kým rodičia budú počúvať koncert.

DIVADIELKA POD VEŽOU
Bezstarostné prázdniny i v auguste deťom spríjemní cyklus nedeľných divadelných predstavení. V átriu pod Mestskou vežou na trávičke pod stromami každú nedeľu o 16.00 čakajú na detských divákov zábavné i poučné rozprávkové popoludnia. V auguste sa malí diváci môžu tešiť na šibalku Emušku z Teatra Pimprlo (6. 8.). Obľúbené, dnes už legendárne divadlo PIKI dovezie čarovnú Babičku z vajíčka 13. augusta. Divadlo Dunajka zahrá predstavenie na motívy klasickej rozprávky Medovníková chalúpka (20 .8.). Oponu detského divadelného leta v poslednom predstavení spustí Divadlo Babadlo predstavením Šípková Ruženka (27. 8.). Pečiatková hra o pekné ceny bude pokračovať i v auguste, žrebovať budeme poslednú augustovú nedeľu.

HUDOBNÁ NEDEĽA
Nedeľné popoludňajšie koncerty našli tento rok svoje miesto na Štúrovom námestí. Augustové prázdninové popoludnia spríjemnia každú nedeľu o 17.00 vynikajúci hudobníci, znieť bude jazz, folk i world music. Unikátne prepojenie muzikantských svetov Katky Kočšovej a dvoch generácií Geišbergovcov (otec Marián a synovia Martin a Marek) si môžete vychutnať prvú augustovú nedeľu (6. 8.). Obľúbení trenčianski hudobníci Erbetes Quartet pripravia skvelé letné popoludnie plné svetových hitov 13. augusta. Legendárni Poutníci zaspievajú svoje najväčšie trampské a country hity 20. augusta. Peknú bodku za letnými koncertmi dodajú vynikajúci trenčianski jazzmani Aurelius Q. spolu s dámskym folklórnym triom Krajka.

Vstup na všetky podujatia je voľný, viac informácií nájdete na www.facebook.com/kic.trencin a www.visittrencin.sk.

Pozrite si program na celý august (pre zväčšenie kliknite na plagát nižšie).