Turistické trasy

ikonka
Náučný chodník je navrhnutý ako vychádzková trasa pre peších, v zime na bežkách so zastávkami, ktoré predstavujú informácie o ucelenej téme. Základ tvorí územie nadväzujúce na mesto Nemšová - Ľuborča, dostupné existujúcimi cestami a prírodnými chodníkmi. Východiskovým bodom (1) pre trasu chodníka je križovatka za Ľuborčou. Trasa pokračuje (2, 3). Ďalej po násype horskej železničky, ktorá v minulosti premávala v Ľuborčianskej doline do Antonstálu (4-11). Pri Starej hájenke (12)...
Trasa 1
Dĺžka trasy: 12,5 km Náročnosť: nenáročná Prevýšenie: 300 m Čas trvania: 3 hod. 30 min. Odporúčaná mapa: VKÚ Biele Karpaty č. 107. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu. Nenáročná prechádzka po rovine spojená s množstvom výhľadov na okolitú krajinu hlavne na Trenčiansky hrad. Vhodná pre rodiny s deťmi. Trasa sa dá kombinovať s trasou číslo 2.
Trasa 2
Dĺžka trasy: 13 km Náročnosť: mierne náročná Prevýšenie: 520 m Čas trvania: 4 hod. 10 min. Odporúčaná mapa: VKÚ Biele Karpaty č. 107. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu. Trasa vhodná pre mierne náročného turistu, ktorý si chce pozrieť okolie Trenčína a spojiť to s príjemnou prechádzkou. Je vhodná pre rodiny s deťmi. Dá sa kombinovať s trasou číslo 1.
Trasa 3
Dĺžka trasy: 20,4 km Náročnosť trasy: kondične náročná trasa Prevýšenia: 950 m Čas trvania: 6 hod. 30 min. Odporúčaná mapa: VKÚ Biele Karpaty č. 107. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu. Trasa je vhodná pre kondične zdatného turistu, ktorému nerobí problém ísť miestnou autobusovou alebo vlakovou dopravou.  
Trasa 4
Dĺžka trasy: 5,5 km Náročnosť: nenáročná prechádzka Prevýšenie: 37 m Čas trvania: 1 hod. 30 min. Odporúčaná mapa: mapa Trenčín, VKÚ Biele Karpaty č. 107. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu. Nenáročná prechádzka po rovine spojená s množstvom výhľadov na okolitú krajinu hlavne na Trenčiansky hrad. Vhodná pre rodiny s deťmi.  
Trasa 5
Dĺžka trasy: 13 km Náročnosť: stredne náročná Prevýšenia: 735 m Čas trvania: 4 hod. 20 min. Odporúčaná mapa: VKÚ Biele Karpaty č. 107. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu. Trasa je vhodná pre turistu, ktorý má k dispozícii vlastné auto. Začiatok a koniec trasy je z rovnakého miesta vzdialeného 15 km od mesta Trenčína.
Trasa 6
Dĺžka trasy: 20 km Náročnosť: stredne náročná Prevýšenia: 912 m Čas trvania: 5 hod. 30 min. Odporúčaná mapa: VKÚ Považský Inovec, Piešťany č. 130. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu. Trasa je vhodná pre turistu, ktorý rád spoznáva nielen prírodu ale aj pamiatky a nemá problém s cestovaním hromadnou dopravou. Vlastná doprava sa neodporúča, pretože začiatok a koniec trasy nie sú totožné.
Trasa 7
Dĺžka trasy: 14 km Náročnosť trasy: stredne náročná Prevýšenia: 914 m Čas trvania: 4 hod. 30 min. Odporúčaná mapa: VKÚ Strážovské Vrchy č. 119. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu.Trasa je vhodná pre turistu, ktorý rád spojí prechádzky prírodou s poznávaním histórie.
Trasa 8
Dĺžka trasy: 19 km Náročnosť: nenáročná Prevýšenia: 782 m Čas trvania: 6 hod. Odporúčaná mapa: VKÚ Biele Karpaty č. 107. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu. Trasa je vhodná pre turistu, ktorého zaujíma nedávna história a nerobí mu problém cesta autobusom. Vlastné auto sa neodporúča, pretože začiatok a koniec trasy nie sú totožné.   
Trasa 9
Dĺžka trasy: 23,5 km Náročnosť: stredne náročná Prevýšenia: 1216 m Čas trvania: 6 hod. 30 min. Odporúčaná mapa: VKÚ Považský Inovec Piešťany č. 130. Popis trasy s mapkou si môžete vo formáte pdf. stiahnuť tu.Trasa je vhodná pre turistu, ktorý má vlastné auto, pretože začína a končí v Kálnici.